הרצאות אודיו

אני מאמינה, שכל אחד ואחת מאיתנו ניחנו בכוח יצירתי באמצעותו נוצר תסריט חיינו. חיינו כפי שהם היום הינם השתקפות האמונות שלנו על העולם ועל עצמנו. אמונות אלה הן לא מודעות, ולעתים קרובות מוטעות. ניתן לשנות את ההיבטים הלא מספקים בחיינו וליצור מציאות טובה יותר עבור עצמנו, אחרים והעולם. עכשיו זה הזמן לממש יותר מהפוטנציאל העצום הטמון בנו  – כל הרצאה היא מסע אל נבכי הנפש, מרחיבה את המודעות ואת תחושת החוללות כדי לשנות את התחומים הלא מספקים בחיים, להגביר את הרווחה הנפשית ולצמוח לקראת הגשמה עצמית.

הרצאות אודיו

הרצאות אודיו בעברית

דינאמיקה של הרגש האנושי – סדרה

סדרת הרצאות המציגה את התפקיד החיוני של הרגשות בחיינו
  1. מבוא: הדינאמיקה של הרגש האנושי
  2. קנאה,נקמנות,אשמה
  3. כעס, חרדה,דיכאון
  4. אופטימיות,אהבה ואושר
 
זמן האזנה: 04:50
המחיר המקורי היה: ₪316.00.המחיר הנוכחי הוא: ₪284.40.

החיים הם…מה שאנו עושים מהם

הרצאת הדגל של אנאבלה שקד  “אם הייתי מסכמת את הגישה האדלריאנית במשפט אחד זה היה ‘החיים הם… מה שאנחנו עושים מהם’ “. הרצאה זו מציגה שלושה עקרונות מרכזיים בתיאוריה של אדלר: סובייקטיביות, הוליזם וחופש בחירה. הבנת עקרונות אלה מאפשרת לחוות חופש פנימי רב יותר, וזאת על ידי לקיחת יתר אחריות על כל ההיבטים של חיינו.
זמן האזנה: 01:12

ברוכים הבאים לכדור הארץ

אילו היה מדריך מלא של הנחיות לחיים טובים על כדור הארץ, מה היה כתוב בו? הרצאה מרתקת על טבעם של החיים ומקום האדם בתוכם. נבחן את העקרונות האדלריאניים של הוליזם ובחירה, נעסוק בגורמים להיווצרות סבל נפשי, ובדרכים להקטינו.
זמן האזנה: 42:24

התפתחותם של קונפליקטים ופתרונם

מהו קונפליקט? כיצד הוא נוצר, מתחזק ומשתמר? הרצאה זו מציגה את המודל של יותם ובר-אב להבנה ולפתרון קונפליקטים בין אישיים.
זמן האזנה: 50:01

אמנות ההגשמה

מה עומד בין הרצון שלנו לבין הגשמתו? במסגרת עבודתי כמאמנת  הבחנתי שמעטים האנשים שפועלים להגשמת רצונות וחלומות. בעקבות כך, ולמשך שנים,  בחנתי מה מונע מאיתנו לעבור מרצון לעשייה. הרצאה זו מציגה כמה סוגי מחסומים ומכשולים פנימיים, ומציעה דרך להתגבר עליהם לקראת הגשמת מטרות משמעותיות.
זמן האזנה: 01:07

לבחור בך… שוב

כדי לבחור מחדש, צריך להבין קודם כל את הבחירה הראשונית בבן או בבת הזוג. בחירה זו יוצרת חוזה זוגי לא מודע, על פיו כל אחד מבני הזוג ממלא את התנאי המרכזי לשייכות ולערך של השני, כפי שגיבש אותו בבית הוריו. הבעיות הזוגיות נוצרות סביב החוזה הזה, שהוא לא מודע ולא מדובר, כשהוא לא עונה על כל הצרכים שלנו או על צרכים משתנים, הוא לא מדריך אותנו כיצד לגשר על רצונות סותרים, וכד…
זמן האזנה: 01:11

ממלחמת עולם לברית עולם

אומרים שבריתות שלום עושים עם אויבים. בנישואים, לא פעם אנו מתנהגים זה לזו ככאלה: בעוינות ובריחוק. בואו נבחן כיצד מתנהלים המאבקים, היריבוּת והתחרות שמאפיינים כל כך הרבה זוגות, ולאחר מכן נציע דרכים אחרות למחשבה ולפעולה. בהרצאה זו, השנייה בסדרה על זוגיות, ננסה להבין מה הם המכשולים ביצירת ברית זוגית, וכיצד ניתן להתגבר עליהם.
זמן האזנה: 01:11

לו רומיאו ויוליה היו נשארים בחיים…

אגדות לא עושות טוב לנישואים. אנו מגיעים לנישואים עם הרבה מדי ציפיות ומעט מדי הבנה והכשרה. אנו מתחתנים עם אמונה שהאהבה שלנו תספיק על מנת להתגבר על כל מכשול, אבל מהר מאוד אנו מגלים שהאהבה הזאת לא חסינה כל כך…
זמן האזנה: 01:10

מבוא: הדינאמיקה של הרגש האנושי

הרצאת מבוא לסדרת הרצאות המציגה את התפקיד החיוני של הרגשות בחיינו: משוב קיומי, תקשורת בינאישית, אנרגיה לפעולה והצדקה עצמית. בהרצאה זו נלמד האם וכיצד אנו יכולים להשפיע על רגשותינו ולכוון אותם.
זמן האזנה: 56:41

על מיניות – שיחה עם ד”ר זיוית אברמסון

מיניות היא מרכיב מרכזי בזוגיות. הבדלים בין נשים וגברים קיימים בכל תחומי החיים, אך בעיקר אי אפשר להתעלם מהבדלים אלה כאשר מדברים על מיניות. מהי מיניות טובה ובריאה בנישואים? האם התקשורת המינית והאינטימית היא פן נוסף בתקשורת הזוגית? האם בגידות נובעות בעיקר מחסך מיני או מחסך רגשי? לאן פונים כשהבעיה היא במיניות?
זמן האזנה: 59:42

קנאה, נקמנות, אשמה

האם אכן הדשא של השכן ירוק יותר? כולנו מרגישים לעתים קרובות קנאה ורצון לנקום, אך לעתים נדירות נודה בזה. בהרצאה זו, אנו נבין מה מטרת רגשות אלו, ומה אנחנו יכולים לעשות, הן כמרגישים והן כמושא לרגשות אלה.
זמן האזנה: 01:03

כעס, חרדה, דיכאון

הרצאה זו תעסוק ברגשות הנפוצים והמייסרים כעס דיכאון וחרדה, ותציע גישה מפתיעה ומאתגרת להבנתם ולהתמודדות עימם.
זמן האזנה: 01:13

אופטימיות, אהבה ואושר

נסיים את הסדרה עם הרגשות העילאיים הללו, ונלמד כיצד ליצור, לחזק ולטפח אותם, כך שיהפכו לאורחים קבועים בעולם הנפשי שלנו.
זמן האזנה: 01:17

דמיון מודרך ליצירת חזון

חזון הוא תמונה עתידית חיובית של חיינו. באמצעות הדמיון שלנו, אנו “מבקרים” בעתיד הנבחר, בו אנו חיים את החיים שתמיד שאפנו להם. תמונה שכזו משקפת בחירות מיטביות עבורנו, בשלל התחומים המרכזיים בחיינו: עבודה, משפחה, זוגיות, חיי חברה… החזון מראה לנו לאן אנחנו רוצים להגיע, מה חשוב לנו באמת. החזון כולל כמה רבדים: מי אנחנו, או ההוויה שלנו,(being)  מה אנו רוצים לעשות (בעבודה, בפנאי, בכל פעילות), הרגשות שלנו, הייעוד שלנו והתרומה הייחודית שלנו לאחרים באמצעות מי שאנחנו. תמונת העתיד הנבחר מעוררת השראה, מחברת את חיי היומיום למשמעות קיומית עמוקה. ברגע שיש לנו תמונה המראה לנו מה אנו באמת רוצים, אנו יכולים לבחון האם מה שאנו עושים היום הוא בכיוון הנכון: האם אני מתקרב או מתרחק מהחזון שלי? כך ניתן להתחיל לפעול להגשמת החזון על ידי תכנון “שביל האבנים הצהובות”: פריצות הדרך הקטנות שיובילו אותנו לחיות את חיינו כפי שאנו רוצים.
זמן האזנה: 34:34