אני מאמינה, שכל אחד ואחת מאיתנו ניחנו בכוח יצירתי באמצעותו נוצר תסריט חיינו. חיינו כפי שהם היום הינם השתקפות האמונות שלנו על העולם ועל עצמנו. אמונות אלה הן לא מודעות, ולעתים קרובות מוטעות. ניתן לשנות את ההיבטים הלא מספקים בחיינו וליצור מציאות טובה יותר עבור עצמנו, אחרים והעולם. עכשיו זה הזמן לממש יותר מהפוטנציאל העצום הטמון בנו  – כל הרצאה היא מסע אל נבכי הנפש, מרחיבה את המודעות ואת תחושת החוללות כדי לשנות את התחומים הלא מספקים בחיים, להגביר את הרווחה הנפשית ולצמוח לקראת הגשמה עצמית.

הרצאות וידאו

הקשיים, הקונפליקטים והסבל שאדם חווה בחייו משקפים בעיקר  בעייתיות במפגש בין האישיות לבין המציאות ואנשים אחרים.

על מנת לשנות או לעזור למישהו אחר לשנות משהו בחייו, עלינו להבין את תפיסת העולם שלו ומה המקור של הרעיונות שמנחים אותו.

מדוע אנחנו חיים היום בכזה לחץ? ומה אפשר לעשות עם זה?

אנחנו חיים בעידן מאוד מאוד שונה מזה שנולדנו אליו. זוכרים את הסבים שלנו בכזה לחץ? היו לחצים, כמובן, הייתה מלחמה, והיה צריך לפרנס, אבל הסטרס היומיומי שייך לדור הנוכחי.

אז מה השתנה? הנחות יסוד שעל פיהן אנחנו חיים.

פסיכולוגיה, תורת הנפש, היא תחום במדעי החברה החוקר תהליכים נפשיים והתנהגות האדם. פסיכולוגיה עוסקת בהכרה וברגשות והקשר שלהם להתנהגות.

הפסיכולוגיה מנסה להשיב על השאלות הבאות: מה המשמעות להיות אדם? מה מניע אותו? מה גורם לסבל ולבעיות בתפקוד? איך אפשר לרפא בעיות נפשיות? האם אפשר למנוע אותן? האם ניתן לנבא את התנהגות האדם? האם ניתן לשלוט בה?

בסדרה זו אענה על שאלות אלה בצורה מקיפה ומעמיקה על פי הפסיכולוגיה האינדיוידואלית של אלפרד אדלר. בסדרה זו נכיר את מודל האדם על פי אדלר.

מה עומד בינינו לבין הגשמת היכולות, הרצונות והחלומות שלנו?
זו השאלה עליה אני מנסה לענות במשך שני עשורים. סדרת ההרצאות “לקפוץ למים” נוצרה לאחר מסע של חקירה, דוקטורט, כתיבת ספר ומפגש עם אלפי אנשים שחיים מתחת לקו הפוטנציאל שלהם. בשש הרצאות הסדרה אני מלמדת מדוע אנשים עדיין אינם מי שהם יכולים להיות, ומה ניתן לעשות עם זה.

מהו כוחם של זיכרונות הילדות ככלי לפיתוח מודעות?
זיכרונות הילדות משחקים תפקיד חיוני בחיים, בהיותם חלק מהזהות האישית ומרציפות תחושת האני. זיכרונות מספקים לנו נרטיב עקבי ויציב שמחבר את העבר עם ההווה במטרה להתמודד עם העתיד. על פי אדלר, כל זיכרון הוא נרטיב סמלי שעוזר לנו לנוכח מצבים לא מוכרים, כאשר אנו חשים סכנה לתחושת השייכות והערך שלנו…

לנשים אקטיביות, אמיצות ושאפתניות

מוזמנת ליהנות מהקלטות של 10 מפגשי אימון

עם ד”ר אנאבלה שקד.

השנה תהיה לי זוגיות!

הרצאת חובה לכל מי שבאמת רוצה זוגיות ולא מבין עד הסוף למה זה לא קרה עד כה.

זוגיות היא המשימה הקשה ביותר בחיים, אך גם הכי חשובה. “לא טוב היות אדם לבדו”, נאמר במקורות. “זוגיות היא הביטוי העמוק ביותר לרצונו של אדם להיות שייך”, אמר אלפרד אדלר.

המרחב הווירטואלי יוצר אפשרויות בלתי מוגבלות להיכרויות, אבל גם אשליה שהינה, בעוד שנייה, מעבר לפינה, מחכה האדם המושלם בשבילי, זה או זו שאיתו לא אצטרך להתפשר…

איכות החיים שלנו תלויה באיכות היחסים הבין אישיים שלנו

למרות שרבים מאיתנו מצהירים שהדבר החשוב ביותר בחיינו הוא לקיים מערכת יחסים טובה עם יקירנו, לעיתים קרובות אנו לא מצליחים להתנהג כפי שאנו טוענים שהיינו רוצים, או לא

שואפים לחדש את האהבה שלכם?

להיזכר מדוע החלטת לבחור דווקא בבן או בת הזוג שלך?

ד״ר אנאבלה שקד מזמינה אתכם להבין את הבחירה שלכם… שוב!
״לבחור בך… שוב״ היא הרצאה מרתקת שתעזור לכם להבין באור חדש את הבחירה בבן או בבת הזוג שלכם, ואיך בחירה זו קשורה לקשיים ולאתגרים הזוגיים שאתם ניצבים בפניהם היום. עם מידע זה תוכלו לבחור בבן או בבת הזוג… שוב, ולהבין כיצד לעבוד ביחד לקראת מימוש משימת האהבה, אחת המשימות החשובות (והקשות) בחיים.