אודות

“לחיות פירושו להתפתח” 

אלפרד אדלר, אבי הפסיכולוגיה האינדיבידואלית

על ד"ר אנאבלה שקד

אני בעלת תואר שני ושלישי בתרפיה בהבעה ויצירה מאוניברסיטת לסלי עם התמחות בפסיכודרמה, מדריכת הורים בגישה האדלריאנית ומוסמכת בין-לאומית כמאסטר באימון

הקמתי את בית הספר לפסיכותרפיה ואת בית הספר להכשרת מאמנים במכון אדלר. אני מרצה בכירה במכון אדלר, ובמאסטר לייעוץ אדלריאני באוניברסיטת רמון ליול בברצלונה. אני מרצה בכנסים ובימי עיון בארגונים בארץ ובעולם- מדרום קוריאה ועד ארגנטינה.

חיברתי את הספר (אומרים לי פה לכתוב שהוא רב מכר. אז בסדר) “לקפוץ למים – מהימנעות להשתתפות מלאה בחיים“. ב25 השנה האחרונות פיתחתי דרכים ייחודיות להוראה ויישום של הפסיכולוגיה האינדיבידואלית.

נשואה באושר (רוב הזמן) לעומר, אימא לנועה, לימור ואופיר, וסבתא לליה ואלי. 

הסיפור שמאחורי הפרטים:  הפצע שמניע אותי הוא החמצה. החמצה היא מצב בו יש פער גדול וקבוע בין המצוי לרצוי בחיים של אדם. זה הדבר שאני הכי מפחדת ממנו, ובמקום להרגיע את הפחד הזה שלי, אני מנסה להדביק בו את כולם

מאז ילדותי שאפתי להבין את נפש האדם כדי להקל על הסבל האנושי. המפגש עם הפילוסופיה האדלריאנית גרם לי להבין שפסיכולוגיה יכולה וצריכה לעשות יותר. תפקידה הוא לאפשר צמיחה דרך הגילוי של הפוטנציאל האנושי ויישומו. כמורת דרך להגשמה, הייעוד המקצועי שלי הוא לאפשר לא/נשים לחיות עם יותר חופש פנימי, אומץ, אהבה, משמעות ותרומה.