ספרים שעושים הבדל

ספרי לקפוץ למים שיצא לאור בהוצאת מודן והפך לרב מכר, הוא המשך ישיר לעבודת הדוקטורט שלי שעסק בתופעת ההימנעות.
מדוע אנשים לא מממשים את הפוטנציאל שלהם?
“מה שקרה כשקראמבל ירדה מעץ” הוא ספר ילדים קסום שכתבה טל אמוילס ואיירה בתיה קולטון, ומבוסס על ספרי “לקפוץ למים”
“לומדים זוגיות” הוא ספר חובה לכל מי שרוצה להבין כיצד ליצור ולשמר זוגיות מאושרת.

ד”ר אנאבלה שקד היא כיום אחת השליחות המהימנות והבולטות של התיאוריה האדלריאנית. 

לאנאבלה שליטה מצוינת הן בתיאוריה והן בפרקטיקה של אלפרד אדלר. את אלה היא מעבירה בספר זה במיומנות וביצירתיות הכובשים את הקורא. רבים הושפעו מן הספר באופן ששינה את חייהם. 

אדלר וממשיכו דרייקורס עודדו אותנו לפתח אומץ ולחשוף את היותנו בלתי מושלמים. כשחסר לנו האומץ הזה אנחנו נמנעים מלקפוץ למים או כמו שמכנה זאת אדלר, אנחנו מגלים התנהגות נוירוטית.

הקוראים של ספר זה יבינו שבידם הבחירה להימנע או להשתתף ולחיות חיים מלאים ובריאים.

 

ד”ר זיוית אברמסון

 

אני כותבת לך עם דמעות בעיניים בעצומה של קריאת הספר. לראשונה אני מבינה באופן העמוק ביותר מה יש לי ומה פשר ההתנהגות והתחושות שעברתי.
רגשי נחיתות שבאים לידי ביטוי בהימנעות, חוסר שביעות רצון, דחיינות, פחד מלדבר עם אנשים,
פחד מחשיפה (הרי אני פחות טובה מהשאר).
שמעתי אותך בפודקאסט של שירלי יובל יאיר ורצתי לקנות את הספר, למרות שחשבתי שלא יחדש לי כלום… אני קוראת אותו לאט לאט כדי להפנים את כל התובנות, להבין את עצמי
ולשנות את נקודת המחשבה שלי. וזה עובד! יש שינוי משמעותי, בתחושות, במחשבות ובפעולות!
אני מחכה כבר להגיע לפרק בנוגע לחינוך הילדים, כיוון שיש לי ילד שדומה לי מאוד,
ואני רוצה לחסוך לו את הסבל הגדול.
תודה רבה!

שלום אנאבלה, אהבתי מאד את הספר לקפוץ למים. בעצמי אני פסיכותרפיסט, מדריך ומטפל זוגי ומשפחתי מוסמך. אני ממליץ על הספר בפני מטופלים ומודרכים.

מתרגשת לכתוב לך אחרי שקראתי את ספרך “לקפוץ למים”, הרגשתי שכתבת לי כל מילה באופן אישי. הספר עזר לי מאוד להבין את המקום בו אני נמצאת כיום ואף נתן לי תקווה , על ידי הבנה ומודעות לדרך חדשה.

תודה מכל הלב

אני קוראת כל כך הרבה ספרים, ורשמית, זה הספר הכי טוב שקראתי בחיי, כן הוא קצת חוזר על עצמו וארוך, ולקח לי קצת יותר זמן לקרוא אותו, אבל כמות הערך שהוא נתן להתפתחות האישית שלי ולהורות שלי הוא יוצא דופן.. פשוט תודה

הספר נפלא. לא יכולתי להפסיק לקרוא אותו.
גם נתן את התיאוריה וגם את הפרקטיקה, מה ואיך לעשות.
קצת מאתגר במובן שהיום בעולם המהיר שלנו – רגילים לטקסטים קצרים ומתומצתים, ובספר יש הרבה חזרות על הרעיונות (מן הסתם לשם הדגשה והעמקת ההבנה…). תודה רבה רבה על ספר שמבחינתי פגע בול ונותן מענה!!

החלק הראשון מומלץ לכל נמנע קל וכבד, להוריהם ולאנשי ונשות חינוך וטיפול החלק השלישי הוא חובה לכל הורה לילדים צעירים בימינו ומסביר בפרוטרוט כיצד הפינוק של ימינו גורם לילדים להפוך בעלי הערכה עצמית נמוכה וכאלה שאינם מסוגלים להתמודד עם החייםהוא מספק הכוונה גם להורים לילדים בוגרים שאינם מתפקדים באופן מלא וחיים על חשבונםאת החלק השני, שאמור להיות המעשי, פחות אהבתי ופחות התחברתי להצעות שבו.

הספר מזכיר בהתחלה את הדודה הקלאסית שרודה בך “מתי תתחתני?”, “מה עם עבודה רצינית?” ו”אין לא יכול יש לא רוצהבסופו של דבר הוא מספיק מנומק כדי לגרום להבין את המנגנון של התירוצים שאנחנו מספרים לעצמנו כדי להימנע מדברים. קראתי את הספר בחופשה וממש התחשק לי לחזור הביתה ולפעול, מה אפשר לבקש יותר מספר?