לקפוץ למים – כיצד להגשים את הפוטנציאל שבנו

6 הרצאות

לקפוץ למים – כיצד להגשים את הפוטנציאל שבנו

מה עומד בינינו לבין הגשמת היכולות, הרצונות והחלומות שלנו?
זו השאלה עליה אני מנסה לענות במשך שני עשורים. סדרת ההרצאות “לקפוץ למים” נוצרה לאחר מסע של חקירה, דוקטורט, כתיבת ספר ומפגש עם אלפי אנשים שחיים מתחת לקו הפוטנציאל שלהם. בשש הרצאות הסדרה אני מלמדת מדוע אנשים עדיין אינם מי שהם יכולים להיות, ומה ניתן לעשות עם זה.

לקפוץ למים – כיצד להגשים את הפוטנציאל שבנו - סדרה

המחיר המקורי היה: ₪474.00.המחיר הנוכחי הוא: ₪430.00.

#1 הולדת הפחד מכישלון

הרצאה זו תסביר לעומק את הולדתו, משמעותו ומקומו של הפחד מכישלון בחיינו, ותלמד דרכים להחזרת האומץ האבוד, לעצמנו וליקרים שלנו.

#2 רוח נגדית: חברה שמציבה תנאים בלתי אפשריים להרגשה טובה

 בהרצאה זו אני אראה איך החברה המערבית האינדיווידואליסטית משפיעה על יצירה של ערכים מוטעים, ועל תחושה מתמדת של חרדה ואכזבה. המודעות להשפעות הסביבה יכולה לעזור לנו למתן אותה, ולמנף את הכוחות החיוביים על מנת לחתור לקראת הגשמת מטרות ראויות באומץ ובעקביות.

להמשך קריאה >>

#3 ציפרלקס הוא התשובה, מה הייתה השאלה?

התרופה ציפרלקס, שנקראת לא פעם כדור האושר, או כדור הפלא, היא אחת הנמכרות ביותר בעולם המערבי. היא נותנת מענה לאנשים שסובלים מדיכאון, ועוזרת להם להרגיש טוב.

רק נשאלת השאלה, מה המקור של הדיכאון? טיפול בסימפטום לא פותר את הבעיה. האם אנחנו באמת מבינים מה הבעיה? טיפול תרופתי עשוי להקל על סבל רב, ולעתים לא ניתן להתחיל טיפול פסיכותרפויטי ללא עזרה תרופתית.

להמשך קריאה >>

#4 צורות ההימנעות ומאזן רווח והפסד

כולנו מכירים את המחירים של ההימנעות: חוסר אנרגיה, חוסר עניין, ירידה בתחושת הערך ובמצב הרוח, פגיעה במערכות יחסים ועוד… אבל האם אנחנו מכירים לעומק את צורות ההימנעות ורווחיה? בהרצאה זו נכיר את ארבעת הצורות של ההימנעות ואת מאזן הרווח וההפסד. רק כשנבין את הרווחים והמחירים עד הסוף, נוכל לבחור בחירה מושכלת ולהתחיל לנוע.

#5 הילד בן 30 להורים יש חום גבוה

להיות הורים של בוגרים בכלל ושל נמנעים בפרט. מה תפקידנו כהורים לבוגרים ובוגרות?

מה אנחנו יכולים לעשות כשילדינו (המתבגרים או הבוגרים) לא ממלאים את משימות החיים או הם רחוקים  מלממש את היכולות שלהם?* מה נוכל לעשות כשהיחסים עם ילדנו הבוגרים טעונים, או כשנוצר ריחוק?
הרצאה זו עוסקת בהורות לבוגרים בתקופתנו. תחילה נלמד על הפערים העצומים בינינו, דור הX, לבין ילדנו דור הY והZ. נלמד מדוע תופעת הפסיביות וההימנעות הולכת ומתפשטת בין הבוגרים הצעירים ואיך אנחנו, הוריהם, “תורמים” להיווצרותה והמשכיותה, למרות כוונותינו הטובות ביותר.
*רמז: לעשות פחות.

#6 סוף סוף לקפוץ למים, אמנות ההגשמה

לאורך השנים בהן התמחיתי בקואצ’ינג לקראת ההסמכה שלי כמאסטר קואץ’ על ידי איגוד הקואצ’ינג הבינלאומי, הICF, התחלתי לנתח מה עומד בין רצונות להגשמתם. השאלה ששאלתי את עצמי היא מדוע אנשים לא עושים דברים שחשוב להם לעשות, אפילו כשהם אומרים שהם רוצים לעשות אותם, או שממש חייבים לעשות אותם. רשמתי מה המתאמנים והמתאמנות שלי אמרו במפגשים, ניתחתי את ההיגדים וחילקתי אותם לפי נושאים או תמות.  מצאתי שמונה מוטיבים, מכשולים העומדים בין הרצונות, המטרות או החלומות לעשייה*. בהרצאה זו אציג את כל המכשולים שעומדים בין רצונות להגשמה, ואפרט כיצד להתגבר על כל אחד.
*רמז: כסף הוא לא אחד מהם